5 סיבות למה עסקאות נדל"ן מתבטלות ברגע האחרון

 • מחפשים את הנכס המושלם?

  מלאו את הטופס

  או חייגו 03-6839652


  עסקאות נדל"ן בסופו של דבר, הן משא ומתן, יש שני צדדים המעוניינים לשמור על האינטרסים שלהם כמה שהם יכולים ולצאת נשכרים מן העסקה.
  עסקאות נדל"ן הן מאד מורכבות מכיוון שמדובר בהרבה כסף ובהחלטות משמעותיות על אורח וסגנון חיים ובמיוחד מכיוון שמי שמנהל אותן בדרך כלל, הוא לא בהכרח איש עסקים.

  הרבה מאוד פעמים אנחנו נתקלים בביטולי עסקאות נדל"ן ברגע האחרון, שניה לפני החתימה והעברת המפתחות.
  ביטול עסקת נדל"ן יכולה להביא לתחושת תסכול גדולה ומפח נפש, אצל כל הגורמים הלוקחים חלק בעסקה, המוכרים, הקונים ומתווך העסקה, כאחד.
  יש מגוון סיבות ומקרים שיכולים לגרום לביטול עסקת נדל"ן ברגע האחרון, אנחנו נפרט על חמש מתוכן, על מנת שתוכלו להימנע מהן בעתיד ולהביא את עסקת הנדל"ן שלכם להצלחה.

  המוכר לא באמת יכול כרגע למכור את הבית

  למה עסקאות נדל"ן מתבטלות

  למה עסקאות נדל"ן מתבטלות

  יש הרבה סיבות שיכולות לגרום למוכרי הדירה להתחרט ברגע האחרון, רצון לסכום גבוה יותר, נפילת העסקה בקניית הבית שהיו אמורים לעבור אליו לאחר המכירה, רגליים קרות, פרץ נוסטלגיה, עסקה שהגיעה מוקדם מדי עבור המוכרים ועוד.

  על מנת להימנע מביטול עסקת נדל"ן במקרה הזה, בתור מוכרים עליכם לדעת ולקחת החלטה שקולה ואחראית, לאחר שבחנתם את כל השיקולים שאתם אכן מעוניינים למכור את הבית ושאתם מרוצים מהסכום המוצע לכם. בתור קונים עליכם לבדוק בזהירות את רצינות המוכרים לשאול שאלות נכונות כמו" "מדוע החלטתם למכור את הבית?", "לפני כמה זמן הגיעה ההחלטה?", "כמה זמן גרתם כאן?" וכדומה..

  בעיות של הקונים בהשגת המשכנתא

  אתם עוד רגע שם חותמים על העסקה ומעבירים את המפתחות, אבל הבנק החליט לשים את הקץ לשמחה המוקדמת. הרבה קוני דירות מתחילים את המשא ומתן עוד לפני שקיבלו את המשכנתא המבוקשת מהבנק. לפעמים קוני דירות עושים תחשיבים לא נכונים ומשערים מהו הסכום אותו יקבלו מהבנק ובסוף מתאכזבים ונאלצים לבטל את העסקה מתוך קושי כלכלי.

  במקרה כזה על מנת להימנע מביטול עסקת הנדל"ן על הקונים לבדוק את סכום המשכנתא שיקבלו מהבנק עוד לפני תחילת המשא ומתן. מוכרי הדירה צריכים לברר את היכולות הכלכליות של הקונים ולוודא כי אכן יעמדו בתשלומי הדירה.

  סוכן נדל"ן לא מנוסה

  עסקת נדל"ן יכולה לקום וליפול בגלל סוכן נדל"ן לא מקצועי מספיק. סוכן המעביר בין הצדדים מידע שגוי, שמבטיח לקונים דברים לא ריאליים, שמבטיח למוכרים סכומים גבוהים מידי, סוכן לא מקצועי שלא מצליח ליצור תקשורת נכונה בין המוכרים והקונים ולפשר ביניהם.

  על מנת להימנע ממקרה כזה יש לוודא את הוותק של סוכן הנדל"ן, לבדוק על עסקאות עבר שביצע ולשמוע המלצות מקרובים.

  אי הסכמות על סגירת החוזה

  אי הסכמות על החוזה

  אי הסכמות על החוזה

  אי הסכמות בין הצדדים בדר"כ יגרמו בשל נושאים כספיים או בגלל תנאי תשלום. יכול לקרות מצב בו הקונים יבחינו בתקלות מסוימות וידרשו להפחית את התשלום או במקרה האחר שהמוכרים לא יסכימו לתנאי התשלום של הקונים, המעוניינים לפרוס את התשלומים למשך זמן ארוך יותר.
  בכל מקרה על מנת להימנע ממקרים כאלה יש לוודא מראש כי כל הפרטים גלויים אחד לשני, לא להעלים מידע או לשמור מידע רגע לפני החתימה. במקרים כאלה ערכו של מתווך נדל"ן מקצועי הוא רב, מתווך יכול לגרום לשני הצדדים להתפשר ולראות עוד נקודות מבט אשר יגרמו לעסקה להצליח בכל זאת.

  שינויים ברגולציה המשפיעים על שוק הנדל"ן

  כולם יודעים שמחיר הדירה, אותו מקבל המוכר, הוא אינו הסכום הסופי, אותו הקונים נאלצים לשלם. על המחיר המבוקש לדירה מתווספים מיסים והיטלים שונים אשר מעלים את הסכום. המיסים וההטלים נקבעים עפ"י מספר פרמטרים ומשתנים בעקבות הצעות חוק כאלה ואחרות. לעתים הסכומים המתווספים למחיר הדירה יכול לגרום אצל קוני הדירות לקושי כלכלי וחוסר יכולת לעמוד במחויבויות התשלום. בעיות מסוג זה יכולות לגרום לעסקה להתבטל ברגע האחרון.
  על מנת להימנע מביטול עסקת נדל"ן בגלל מקרה שכזה, יש לברר ולהבין בדיוק על כל ההטלים המתווספים למחיר הדירה, מה המחיר הסופי ומה גובה המשכנתא הנדרשת לכם, על מנת לעמוד בכל החובות הללו ולהביא לעסקת נדל"ן מוצלחת.